تاریخ انتشار:93/7/24 - 13:43
شماره مطلب:1393724
مختصری از زندگی نامه شهید صادقی مقدم

مختصری از زندگی نامه شهید صادقی مقدم

نام شهید : عباس صادقي مقدم         

نام پدر : محمد علی
تاريخ تولد: 1333
محل تولد: تهران
شغل شهید: راننده
وضعیت تأهل: متأهل
تاریخ شهادت: 12/07/61
      محل شهادت: منطقه سومار
 

زندگی نامه شهید:

شهيد صادقي مقدم در سال 1333 در يکي از محلات تهران(سه راه امین حضور)، ديده به جهان گشود. در دوران کودکي و نوجواني به خدا و قرآن و مساجد دلبستگي عميقي داشت به طوري که نماز جماعت او ترک نمی شد. وي با همت و ياري جوانان متعهد به دين مبين اسلام، هيئت جواد الائمه را تشکيل داد. سپس با قيام خونين مردم، هم صدا شد و براي پخش نوار و اعلاميه هاي امام خميني بسيار تلاش کرد. ايثار و فداکاري وي در 17 شهريور بر هيچ کس پوشيده نيست. با تشکيل کميته به عضويت آن در آمده و به هنگام شروع جنگ چه در خط مقدم جبهه و چه در پشت جبهه مشغول فعاليت بود تا اينکه در گردان مسلم ابن عقیل، تیپ حضرت رسول اکرم (ص)، لشگر محمد رسول الله (ص)، در قسمت عمليات، شناسايي، به مقام رفيع شهادت نائل آمد.

شهيد صادقي مقدم، در سال 1353 در سن 20 سالگی، ازدواج نموده که حاصل این ازدواج دو فرزند دختر می باشد. نامبرده در سال 16/05/61 بنا به تقاضای سازمان صدا و سیما، از سازمان نوسازی مدارس به آن سازمان انتقال یافته و پس از 56 روز از زمان انتقال، در تاریخ 12/07/61 در منطقه سومار، به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

 

 

           فرزند شهید:

با وجود اينکه زمان شهادت پدرم 7 سال بيشتر نداشتم ولي عشق پدر به امام بزرگوار را احساس مي کردم. هنگام رفتن به مدرسه براي حفظ حجابم تاکيد فراوان داشت. نماز و روزه و خواندن قرآن را به من آموخت. از افراد بدحجاب بیزار بود. تعصب خاصي در مورد فرايض ديني داشت. از هيچ کمکي براي ديگران فروگذار نبود. مهمترين ويژگي اخلاقي پدرم اين بود که دوست نداشت راز کسي را برملا کند. خوب مي دانم با اينکه پدرم دعوت حق را لبيک گفت ولي هرگز ما را فراموش نکرده و در تمام مراحل و مشکلات زندگي حضورش را احساس مي کنيم و هميشه يار و ياورمان است.صبح یک روز جمعه در ماه مهر، در حالیکه بر خلاف همیشه که بار سفرش را همسرش می بست، این بار، بار سفرش را خود بسته و آماده رفتن به جبهه بود و در حالیکه همسرش در شب قبل خواب شهادت او را دیده بود و از رفتن او ممانعت می کرد ولی توان مقابله با عباس را نداشت. عباس، حال عجیبی داشت، آنقدر سبک بال و آسمانی گردیده بود که دیگر تاب و توان ماندن در زمین را نداشت.

نام و یادش گرامی باد.
 
 

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری